118. rocznica poświęcenia cerkwi św. Jana Klimaka

Święto Opieki Matki Bożej to wyjątkowy dzień w Parafii Prawosławnej pw. św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie, ponieważ jest rocznicą poświęcenia świątyni. Radując się z obecności Przenajświętszej Bogurodzicy, która otacza swym maforionem wszystkich wierzących, miejscowi parafianie pozostają wdzięczni Bogu, że wolska świątynia tętni życiem liturgicznym i daje świadectwo Ewangelii ponad 100 lat.

Uroczystości rozpoczęły się św. Liturgią o godz. 9.00, której przewodniczył Jego Ekscelencja biskup siemiatycki Warsonofiusz w asyście miejscowego kleru oraz zaproszonych duchownych. Kazanie wygłosił ks. Remigiusz Sosnowy, który zwrócił uwagę na tajemnicę macierzyństwa uczącą człowieczeństwa i kierującą wzrok na Matkę Bożą.

Na koniec św. Liturgii, proboszcz ks. Adam Misijuk podziękował hierarsze za przewodnictwo w eucharystycznej synaksie, a także wszystkim gościom i parafianom za obecność. Następnie biskup Warsonofiusz w imieniu Soboru Biskupów PAKP odznaczył Orderem św. Marii Magdaleny osoby szczególnie zasłużone przy remoncie wolskiej cerkwi. Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele władz centralnych i samorządowych na czele z włodarzami miasta, Rady Miasta stołecznego Warszawy, burmistrza dzielnicy Wola, kierownictwa województwa mazowieckiego. Uhonorowano także mazowieckiego i stołecznego konserwatorów zbytków, a także osoby indywidualne i firmy. W ramach wdzięczności gościom zostały wręczone pamiątkowe statuetki drabiny, parafianom tak ofiarnie wspierającym remont książki z dedykacją, zaś dzieciom książeczki o świętych oraz słodkie upominki.

Następnie wszyscy uczestnicy święta udali się na agapę, gdzie dorośli mogli m.in. wymienić się wrażeniami, a dzieci skorzystać z przeznaczonych dla nich atrakcji.

ks. Remigiusz Sosnowy
zdjęcia: protodiakon Igor Kutovyi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.