Emerytowany policjant zatrzymał nietrzeźwą kobietę, która wiozła małe dziecko

Styl jazdy kierującej audi zwrócił uwagę emerytowanego policjanta, który mając podejrzenia, że kierująca jest pod wpływem alkoholu uniemożliwił jej dalszą jazdę. Za kierownicą audi siedziała nietrzeźwa kobieta, która miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialna matka wiozła w aucie małe dziecko.

We wtorek (17.10) dyżurny otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwej kierującej. Jak się wynika z policyjnych ustaleń, od Radomia w kierunku Zwolenia jechał emerytowany policjant z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Zwrócił uwagę na audi i styl jazdy kierującego, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Podejrzewał, że osoba kierująca tym pojazdem może być pod wpływem alkoholu. Dlatego szybko uniemożliwił dalszą jazdę, jak się okazało 37-letniej kierującej. Były oficer dyżurny radomskiej komendy wezwał na miejsce mundurowych. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kobiety i badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, nieodpowiedzialna kobieta w aucie wiozła niespełna roczne dziecko. 37-latka za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjant pomimo, że odszedł na emeryturę to swoją postawą udowadnia, że nadal czuwa nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem prawa.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.