14-latek w centrum Radomia spowodował wypadek

Dwóch nastolatków z Radomia na zmianę kierowało audi. 14-latek nie ustępując pierwszeństwa, spowodował wypadek w centrum Radomia. Teraz nastolatkowie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

W czwartek (20.04) około godziny 19 dyżurny radomskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na skrzyżowaniu ulic Kochanowskiego i Puławskiej w Radomiu, w którym brały udział audi i ford. Na miejsce wysłano mundurowych z radomskiej drogówki. Policjanci ustali, że przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przed kierującego audi 14-latka. Kierujący audi uderzył w jadącego drogą z pierwszeństwem przejazdu forda, za którego kierownica siedział 66-letni mieszkaniec pow. radomskiego. Na skutek zdarzenia, 17-letni pasażer audi doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Jak się okazało, kilka chwil przed zdarzeniem to 17-latek kierował audi, ale w pewnym momencie zamienił się z 14-latkiem za kierownicą, a sam przesiadł się na miejsce pasażera. 17-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, ponieważ już wcześniej kierował pojazdem bez uprawnień. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Teraz nastolatkowie odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

Autor: sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa/WRD KMP w Radomiu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.