Nietrzeźwy z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali 47-letniego kierowcę, który prowadził pojazd mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Opinogórze Górnej porusza się opel, którego kierowca może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego szybko namierzyli i zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 47-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego siedzący za kierownicą opla jest kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz 47-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę mimo orzeczonego zakazu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Każdy, nawet anonimowo, może o tym powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.