19-latek dokonał rozboju na terenie sklepu

Kryminalni z ursynowskiego komisariatu zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój na terenie jednej z placówek handlowych przy ul. Romera w Warszawie. Napastnik, używając siły fizycznej wobec 20-letniego pracownika punktu, zabrał pieniądze o wartości ponad 1 000 zł oraz cygaretki o wartości ponad 400 zł. Podczas czynności z zatrzymanym okazało się, że jest również poszukiwany przez Prokuraturę Rejonowa Warszawa Mokotów do ustalenia miejsca pobytu. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu ursynowscy policjanci uzyskali informację o zaistniałym rozboju w jednym z punktów handlowych przy ul. Romera w Warszawie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że około godz. 22:30 do sklepu spożywczego wszedł młody mężczyzna, który od razu skierował się do pracownika sklepu. Uderzył go ręką w twarz, doprowadzając go, do stanu nieprzytomności. Po czym otworzył kasę, z której zabrał gotówkę o wartości ponad 1000 zł oraz jednorazowe papierosy. Z zabranym towarem wybiegł ze sklepu w nieznanym kierunku.

Od tego czasu sprawą zajęli się kryminalni z ursynowskiego komisariatu, którzy intensywnie pracowali nad ustaleniem tożsamości sprawcy rozboju i jego zatrzymaniem. Funkcjonariusze bardzo dokładnie sprawdzali każdą informację. Dzięki pracy operacyjnej kryminalni dotarli do jednego z mieszkań na warszawskim Wawrze, w którym ukrywał się 19-latek. W trakcie zatrzymania młodego mężczyzny okazało się, że nie tylko jest to strzał w dziesiątkę, ale zgodnie z postanowieniem wydanym przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Mokotów, mężczyzna był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

Sprawca rozboju został doprowadzony do komisariatu policji przy ul. Janowskiego, gdzie noc spędził w policyjnym areszcie. Następnie przesłuchany w charakterze podejrzanego usłyszał zarzut rozboju, do którego przyznał się. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 12 lat pozbawiania wolności. Postępowanie nadzorowane jest przez ursynowską prokuraturę.

asp. Iwona Kijowska