2 zatrzymanych, 2 odzyskane auta i sprzęt ratownictwa medycznego

Policjanci z grupy „Kobra” zebrali bardzo dużo konkretnych informacji, materiałów i dowodów, a następnie dzień po dniu zatrzymali dwóch podejrzanych, którym przedstawili łącznie 5 zarzutów. 39-latek i 36-latek odpowiedzą wspólnie i w porozumieniu za kradzież z włamaniem renault, który został odzyskany przez policjantów z innej jednostki. Młodszy z mężczyzn dodatkowo odpowie za kradzież z włamaniem volvo i forda transita, którego z kolei zabezpieczyli funkcjonariusze z „Kobry” i włamanie do chryslera, gdzie łupem padły kamizelki i sprzęt ratownictwa medycznego, zegarek oraz okablowanie muzyczne. Łupy zostały w całości odzyskane. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z „Kobry” wykonywali ustalenia i sprawdzenia do kradzieży z włamaniem renault traffic. Auto zostało odnalezione na terenie inne jednostki przez tamtejszych funkcjonariuszy. Nasi operacyjni zebrali z kolei informacje i dowody, które pozwoliły wytypować podejrzanych o to przestępstwo. Pierwszego dnia policjanci z „Kobry” zatrzymali 39-latka. Dalsze czynności operacyjne wykazały, że działał on wspólnie z 26-latkiem, a ten z kolei ma na swoim sumieniu więcej przestępstw, między innymi kradzież z włamaniem forda transita.

Już dzień później ford został przez „Kobrę” zabezpieczony, a 36-latek zatrzymany. Wtedy też wyszło na jaw, że mężczyzna dopuścił się również kradzieży z włamaniem volvo oraz z włamania do chryslera, skąd ukradł sprzęt ratownictwa medycznego, zegarek i okablowanie muzyczne, wszystko o wartości około 5 tysięcy złotych. Łupy policjanci odzyskali i zabezpieczyli.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem renault. 36-latek dodatkowo odpowie za 3 inne przestępstwa, kradzieży z włamaniem forda i volvo oraz kradzieży z włamaniem do samochodu. Jak wynika z ustaleń policjantów z „Kobry” sprawa ma charakter rozwojowy. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.