Nielegalnie działające automaty zabezpieczone przez makowskich policjantów

Makowscy policjanci zabezpieczyli 6 automatów do gier hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

15 września w nocy makowscy policjanci podjęli interwencję, która dotyczyła zakłócania spokoju w jednej z kamienic na ul. Kilińskiego w Makowie Mazowieckim. Na miejscu nie było już awanturującego się mężczyzny, jednak policjantów zainteresowało to co znajdowało się w budynku kamienicy. Okazało się, że jest tam nielegalny punkt gier zręcznościowych. Policjanci zabezpieczyli 6 automatów do gier oraz 14 tys. zł gotówki. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Maszyny trafiły do depozytu funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

st. asp. Monika Winnik


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.