29-latek przekroczył prędkość i stracił prawo jazdy

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h na ul. Tatarskiej w Ciechanowie. Mężczyzna odpowie teraz za popełnione wykroczenie przed sądem.

W minioną sobotę funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej policji zatrzymali do kontroli 29-letniego kierowcę bmw, który w obszarze zabudowanym w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 105 km/h. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego stracił już prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego codziennie kontrolują czy kierowcy stosują się do przepisów prawa i przeciwdziałają zagrożeniom jakie niesie za sobą nadmierna prędkość.

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3-miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.

Przypominamy również, że za przekroczenie dozwolonej prędkość grozi wysoki mandat i punkty karne. Poniżej taryfikator za przekroczenia prędkości:
31-40 km/h – 800 zł, punkty karne: 9;
41-50 km/h – 1000 zł; punkty karne: 11;
51-60 km/h – 1500 zł; punkty karne: 13;
61-70 km/h – 2000 zł; punkty karne: 14;
ponad 70 km/h – 2500 zł, punkty karne: 15;

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.