Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Pijany kierowca próbował ukryć się przed policjantami

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego 38-latka, który nie posiadając prawa jazdy kierował osobówką, spowodował kolizję i odjechał. Przed funkcjonariuszami próbował ukryć się w przydomowej komórce na jednej z posesji na terenie gm. Baboszewo. Razem z 50-letnią pasażerką, trafił do policyjnego aresztu.

W minioną sobotę po południu dyżurny płońskiej komendy skierował policyjny patrol na ul. Kolbe w Płońsku. Przy jednym ze sklepów kierowca osobowego opla wykonując manewr cofania, uszkodził inny pojazd. W czasie dojazdu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zostali poinformowani, że sprawca odjechał i kieruje się w stronę Arcelina, a zgłaszający jedzie za nim. Chwilę później kierowca opla skręcił w drogę gminną i po kilku minutach wjechał na teren jednej z posesji. Osoby podróżujące oplem: dwie kobiety i mężczyzna wysiedli z pojazdu, a następnie kierowca pobiegł za dom.

W czasie sprawdzenia terenu posesji, w przydomowej komórce funkcjonariusze znaleźli próbującego się tam przed nimi ukryć, kierowcę opla. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec gm. Baboszewo. Badanie na trzeźwość wykazało w jego organizmie 1,8 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i jest poszukiwany przez Prokuraturę w Opocznie do ustalenia miejsca pobytu.

Podczas interwencji jedna z kobiet podróżujących wcześniej z pijanym 38-latkiem, zaczęła się zachowywać bardzo agresywnie. Nie reagowała na polecenia policjantów, by się uspokoiła. Odmówiła też podania swoich danych. Kobieta została zatrzymana. Funkcjonariusze ustalili, że to 50-letnia mieszkanka gm. Baboszewo.

Zarówno 38-latek, jak i 50-latka trafili do policyjnego aresztu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny, co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i 2 lata więzienia. Do tego odpowie za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień. Wobec kobiety, w związku z jej zachowaniem w czasie interwencji, funkcjonariusze skierują wniosek o ukaranie do sądu.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.