niedziela, 28 listopada 2021

3 kobiety zatrzymane „na gorącym” uczynku

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości kieszonkowej na terenie Warszawy zatrzymali trzy kobiety w wieku 41, 40 i 20 lat, podejrzane o dokonanie kradzieży kieszonkowej. Ich łupem padł portfel z dokumentami jednej z pasażerek tramwaju. Kobiety zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości kieszonkowej podczas prowadzenia obserwacji ciągów komunikacyjnych na terenie Woli zauważyli trzy kobiety, które swoim zachowaniem wzbudziły ich zainteresowanie. Nerwowo rozglądały dookoła stojąc na przystanku komunikacji miejskiej, po czym wsiadły do jednego z tramwajów. Policjanci udali się za podejrzanymi osobami, w celu ich obserwacji.

Wszystkie zachowywały się podejrzanie obserwując i przyglądając się innym pasażerom. Kiedy funkcjonariusze spostrzegli, że kobiety wychodząc z tramwaju chaotycznie próbują ukryć coś za swoją torebką, niezwłocznie podjęli interwencję. Okazało się, że portfel wraz z dokumentami pochodzi z kradzieży, której dokonały w transporcie komunikacji miejskiej.

Czujność oraz doświadczenie funkcjonariuszy nie zawiodły. Policjanci na miejscu wylegitymowali osoby. Okazało się, że kobiety są obywatelkami Bułgarii. Zostały zatrzymane i przewiezione do komendy rejonowej na ul. Żytnią w celu dalszych czynności. Odzyskany portfel wraz z zawartością został oddany właścicielowi.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Zobacz również