31 oszustw w internecie

Bielańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 30-latka, który oferował na portalu aukcyjnym różnego rodzaju markowe perfumy, których nigdy nie posiadał. Na konto sprzedawcy wpływały pieniądze, towar jednak nie trafiał do kupujących. W ten sposób mężczyzna naraził pokrzywdzonych na straty w wysokości prawie 9000 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do oficera dyżurnego bielańskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który powiadomił policjantów, że został oszukany na jednym z portali sprzedażowych. Pokrzywdzony przez Internet zamówił markowe perfumy. Mężczyzna wysłał pieniądze na wskazane konto, jednak do dziś nie otrzymał zamówionego towaru. Pokrzywdzony poniósł stratę w wysokości kilkuset złotych. W kolejnych dniach pokrzywdzeni sukcesywnie zgłaszali się do komendy i zgłaszali oszustwa internetowe. Za każdym razem pokrzywdzeni kupowali markowe perfumy i żaden z nich nie otrzymał towaru.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze kilka dni temu udali się do miejsca zamieszkania 30-letniego sprzedawcy i zatrzymali go. Mężczyzna w komendzie przy ulicy Żeromskiego usłyszał zarzut za to, że wykorzystując sieć internetową doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 31 pokrzywdzonych. Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz

podinsp. Elwira Kozłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.