4 sztuki amunicji oraz granat bojowy ujawniony w bagażu obywatela RPA

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali 41-letniego obywatela RPA, u którego podczas kontroli bezpieczeństwa w bagażu podręcznym ujawniono 4 sztuki amunicji niepozbawionej cech bojowych, a następnie podczas przeszukania jego bagażu rejestrowanego 1 sztukę granatu bojowego. Mężczyzna został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło W poniedziałek (28.08) około godziny 13.00 na Lotnisku Chopina podczas kontroli bezpieczeństwa, kiedy to u jednego z pasażerów podróżującego do Dubaju ujawniono w bagażu podręcznym 4 sztuki amunicji niepozbawionej cech bojowych, na którą nie posiadał dokumentów uprawniających na wywóz jej poza granicę. Jak tłumaczył funkcjonariuszom – nie był świadomy, że amunicja znajduje się w jego bagażu, a tym bardziej nie miał zamiaru przewozić jej przez granicę.

Podróżnego zatrzymano w celu przeszukania jego pozostałych bagaży rejestrowanych. W trakcie ponownej kontroli w jednym z nich funkcjonariusze ujawnili 1 sztukę granatu bojowego. Natychmiast zarządzono ewakuację terminala, która objęła stanowiska kontroli bezpieczeństwa halę ogólnodostępną terminal A strefa CDE, antresolę oraz pierwszą i drugą nitkę podjazdu na lotnisko. Po zakończeniu ewakuacji i przybyciu służb ratunkowych, pirotechnicy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie wykorzystując sprzęt specjalistyczny zabezpieczyli niebezpieczny przedmiot przenosząc go do pirotechnicznego pojemnika gazoszczelnego, a następnie przetransportowali w bezpieczne miejsce. Podczas działań ewakuowano około 400 osób.

Wczoraj (29 sierpnia 2023 roku) obywatel RPA został przewieziony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota, gdzie usłyszał zarzuty o czyn z art. 263 § 2 kk. oraz art. 171 § 1 kk. w zb. z art. 13 § 1 kk. w zw. z art. 167 § 1 kk. w zw. z art. 11 § 2 kk. Z kolei dzisiaj zaplanowane jest posiedzenie sądu w sprawie umieszczenia mężczyzny w tymczasowym areszcie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.