400 zarzutów karnych i akt oskarżenia przeciwko gruzińskiemu kierowcy

Do sądu trafił akt oskarżenia skierowany przez Prokuraturę Rejonową Praga – Północ w Warszawie przeciwko 31-letniemu obywatelowi Gruzji, na którym ciąży 400 zarzutów karnych, dotyczących podrobienia dokumentów w celu użycia ich za autentyczne oraz czynienie przygotowania do posłużenia się nimi (art. 270 § 1 i 3 kk.). Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Do zatrzymania mężczyzny doszło na początku października ubiegłego roku, w wyniku kontroli legalności pobytu podjętej przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Warszawie Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. W wyniku działań kontrolnych funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że 31-letni obywatel Gruzji przebywa w Polsce nielegalnie, nie posiadając wymaganych dokumentów pobytowych. Co więcej, na co dzień mężczyzna trudnił się przewozem osób przy wykorzystaniu dwóch popularnych aplikacji mobilnych. Podczas czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli w telefonie Gruzina zdjęcia praw jazdy i paszportów z jego wizerunkiem lecz z danymi personalnymi innych osób.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że Gruzin związany jest z procederem fałszowania dokumentów, przeszukano jego mieszkanie, gdzie dodatkowo mundurowi znaleźli i zabezpieczyli 6 polskich i 12 zagranicznych praw jazdy, strony personalizacyjne paszportów w tym dwie polskie i 13 innych państw, 342 sztuki zapytań o niekaralności, 17 identyfikatorów kierowcy, licencje taksówkarskie, orzeczenia lekarza medycyny pracy oraz psychologa.

W toku całego postępowania udało się zebrać obszerny materiał dowodowy, który potwierdził winę podejrzanego, umożliwiając przedstawienie mu 400 zarzutów z art. 270 § 1 i 3 kk. tj. podrobienia dokumentów w celu użycia za autentyczne oraz czynienie przygotowania do posłużenia się sfałszowanymi dokumentami.

Miesiąc temu prokurator nadzorujący śledztwo z Prokuratury Rejonowej Praga – Północ w Warszawie skierował akt oskarżenia do sądu wobec mężczyzny. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu czyny grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.