Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany przed odlotem do Izmiru

27-letni obywatel Turcji poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez władze Austrii za organizowanie nielegalnej migracji został ujęty na warszawskim lotnisku przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w sobotę (24.02) na Lotnisku Chopina podczas odprawy granicznej pasażerów na lot do Izmiru. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że 27-letni obywatel Turcji poszukiwany jest w celu aresztowania i wydania lub ekstradycji na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez władze Austrii za przestępstwa związane z organizowaniem nielegalnej migracji. Po zatrzymaniu, cudzoziemiec pod nadzorem funkcjonariuszy Straży Granicznej został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie wobec niego zostały przeprowadzone dalsze czynności w sprawie. Dzisiaj z kolei w jego sprawie odbędzie się posiedzenie Sądu Okręgowego w Warszawie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.