42-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Piasecznie, tamtejszy Sąd Rejonowy zastosował trzymiesięczny areszt wobec 42-letniego mężczyzny, który usiłował pozbawić życia swojego kolegę. Agresor nie tylko zranił go nożem w okolice klatki piersiowej i szyi, ale dodatkowo uderzał w głowę i kopał w różne części ciała. Dzięki szybkiej i dobrej współpracy policjantów z Konstancina Jeziorny i Wilanowa, sprawca przestępstwa został zatrzymany, a następnie doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Około godziny 20:30 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego otrzymali zgłoszenie dotyczące kłótni pomiędzy mężczyznami, do której doszło w okolicy ul. Sytej. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z wilanowskiego komisariatu. Jeszcze w trakcie dojazdu mundurowi zostali poinformowani drogą elektroniczną, iż jeden z mężczyzn kilka dni wcześniej zranił innego człowieka na terenie Konstancina-Jeziorny.

Po przybyciu mundurowych na miejsce, funkcjonariusze ustalili, iż jeden z mężczyzn przebywających w hostelu, zauważył 42-latka poszukiwanego przez policję i zamknął go w swoim pokoju, jednak ten zdążył uciec przez okno przed przybyciem policyjnego patrolu. Kiedy ta informacja dotarła do funkcjonariuszy natychmiast ruszyli oni w teren aby ująć uciekiniera. I tak się stało. Zaledwie kilka minut później, agresor był już w rękach wilanowskich mundurowych. Jego kryjówką okazała się toaleta, a narzędziem do obrony – maszynka do golenia. W toku dalszych czynności okazało się, iż zatrzymany mężczyzna jest poszukiwany przez policjantów z Konstancina-Jeziorny w związku usiłowaniem zabójstwa oraz do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową Rzeszów Miasto.

42-letni mężczyzna został zatrzymany i osadzony w piaseczyńskim areszcie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu prokuratorskiego zarzutu usiłowania zabójstwa. Na wniosek konstancińskich policjantów i prokuratora, piaseczyński sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec 42-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą nie krótszą od 8 do 15 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Postępowanie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Piasecznie.

asp. Iwona Kijowska
asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.