Skradł towar, potem rzucił się na ochroniarza

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Ze wstępnych informacji wynika, że sprawca skradł maszynkę do golenia i wyszedł ze sklepu nie płacąc za towar. Na tę sytuację zareagował pracownik ochrony, który wybiegł za mężczyzną. Pracownik ochrony ujął go, wtedy ten szarpał się z nim i ugryzł go. Podejrzany usłyszał nie tylko zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Wszystko zaczęło się od tego, że mężczyzna skradł w sklepie maszynkę do golenia o wartości ponad 200 złotych i szybkim krokiem wyszedł ze sklepu. Wybiegł za nim pracownik ochrony. Wtedy pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny. Napastnik odpychał ochroniarza, w końcu go ugryzł. Pracownik ochrony nie dał za wygraną, ujął mężczyznę i wraz z przechodniem poinformowali policjantów o tym, co się wydarzyło.

Policjanci zatrzymali 18-latka i doprowadzili do komendy. Okazało się, że mężczyzna ma na sumieniu dwie inne kradzieże i był już notowany. Po zgromadzeniu materiału dowodowego w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej i kradzieży. Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec podejrzanego. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.