44-latek znęcał się nad rodziną

Decyzją ciechanowskiej prokuratury 44-latek, który znęcał się nad swoją rodziną został objęty policyjnym dozorem. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ma również zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W miniony czwartek (19.10) policjanci z ciechanowskiej komendy zostali wezwani na interwencję związaną z przemocą domową. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w rodzinie dochodzi do przemocy fizycznej i psychicznej. 44-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, będąc w stanie nietrzeźwości, wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał słowami wulgarnymi, krytykował i poniżał żonę oraz syna. Mundurowi podjęli decyzję o natychmiastowym odizolowaniu sprawcy przemocy domowej. Agresor trafił do policyjnego aresztu.

Sprawca przemocy domowej usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Prokurator, na wniosek policjantów, podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanego dozoru policyjnego. Mężczyzna ma również zakaz kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci apelują!
Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną – jest przestępstwem. Bicie, popychanie, wyzywanie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. Przemoc domowa z reguły nie jest incydentem jednorazowym, jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań przemoc się powtórzy. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.