Ćwiczenia pożarnicze na terenie Zakładu Mleczarskiego w Winnicy

W dniach 17 -19 października 2023 r. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku oraz strażacy z OSP Pokrzywnica, OSP Rębkowo i OSP Winnica brali udział w ćwiczeniach na terenie Zakładu Mleczarskiego w Winnicy.

Głównym celem ćwiczeń było rozpoznanie możliwości i warunków prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych przez jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej na obiekcie. Strażacy doskonalili techniki podawania wody z dużą wydajnością oraz na dalekie odległości przy wykorzystaniu zbiornika do celów przeciwpożarowych zlokalizowanego na terenie zakładu. Ponadto ćwiczono działania w zakresie gaszenia pożarów wewnętrznych, w tym ewakuacji osób poszkodowanych.

Ćwiczenia z całą pewnością pozwolą na zwiększenie skuteczności działań ratowniczych na terenie zakładu w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Opracowanie: st. kpt. Konrad Chrzanowski – Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Komendzie Powiatowej PSP w Pułtusku
Zdjęcia: bryg. Cezary Kisiel – Naczelnik Wydziału Operacyjnego oraz st. kpt. Konrad Chrzanowski – Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.