45 nowych funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej złożyło rotę ślubowania

8 listopada w sali pod Liberatorem w Muzeum Powstania Warszawskiego 45 nowo przyjętych funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, w asyście pocztu sztandarowego oraz w obecności kadry kierowniczej oddziału i zaproszonych gości – przedstawicieli Związku Powstańców Warszawskich, złożyło uroczyste ślubowanie przed Komendantem Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Robertem Baganem.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, odegraniu hymnu państwowego i złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości, głos zabrał Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert Bagan. Komendant w swoim wystąpieniu, przede wszystkim pogratulował młodym funkcjonariuszom odważnej i odpowiedzialnej decyzji, jaką jest służba Ojczyźnie. Zaznaczył, że jest to służba wymagająca, niosąca za sobą wiele wyrzeczeń i poświęcenia, a zobowiązanie zawodowe jakie na siebie przyjęli nie tylko będzie miało wpływ na ich przyszłość, ale również na życie i przyszłość innych ludzi.

Od lat – rotę ślubowania – nowo przyjęci funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej mają zaszczyt składać w obecności bohaterów Powstania Warszawskiego. Tym razem, w uroczystości uczestniczył Pan Jerzy Mindziukiewicz ps. „Jur” wiceprezes i skarbnik Prezydium Zarządu Związku Powstańców Warszawskich wraz z Panem Jerzym Substykiem ps. „Jurny” wiceprezesem Związku Powstańców Warszawskich. Pan Jerzy Mindziukiewicz w krótkim wystąpieniu skierowanym do ślubujących, nawiązał do wieloletniej przyjaźni i serdecznych relacji między Związkiem Powstańców Warszawskich a naszym oddziałem, pogratulował funkcjonariuszom odważnej decyzji o wstąpieniu w szeregi naszej formacji, dając wyraz satysfakcji, że to właśnie oni – młodzi i wykształceni ludzie zostali wybrani do tej elitarnej jednostki.

Błogosławieństwa funkcjonariuszom na nową drogę zawodową udzielili Kapelan Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej ks. ppłk SG Ryszard Preuss oraz w imieniu Dziekana Prawosławnego Straży Granicznej księdza ppłk. SG Adama Weremijewicza obecny na ślubowaniu ks. prot. Andrzej Bołbot – Naczelny Prawosławny Kapelan Policji.

Dając świadectwo szacunku dla dziejów i tradycji oraz oddając hołd Bohaterom 1944’ nowi funkcjonariusze złożyli wiązankę kwiatów pod pamiątkową tablicą Muru Pamięci Muzeum Warszawskiego.

Wczorajsza uroczystość była również okazją do wręczenia pamiątkowych monet 30-lecia Straży Granicznej. Gen. bryg. SG Robert Bagan wyróżnił nimi dziesięciu zasłużonych funkcjonariuszy i pracowników Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Po zakończeniu uroczystego apelu, na zaproszenie Zarządu Stowarzyszenia Weteranów Polskich Formacji Granicznych oraz Dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie, młodzi adepci wraz z delegacją Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej udali się do Muzeum Łazienki Królewskie, aby wziąć udział w wernisażu wystawy pn. „Koń w formacjach granicznych 1918 – 1939”, upamiętniającej obchody 30-lecia Stowarzyszenia Weteranów Polskich Formacji Granicznych.

Wśród nowych 45 funkcjonariuszy jest 12 kobiet i 33 mężczyzn. Od 14 listopada cała grupa rozpocznie kilkumiesięczne szkolenie podstawowe oraz następujące bezpośrednio po nim szkolenie podoficerskie w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie oraz Kętrzynie, by po ich ukończeniu, jako kaprale SG, zasilić placówki Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zapraszamy na stronę – nabór do służby, gdzie można znaleźć wszystkie informacje związane z procedurami rekrutacji do NwOSG, bo szansę na włożenie munduru ma każdy, kto pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.