Agresywny gapowicz ukarany

Sprawca ataku na kontrolera biletów ukarany. Prawomocnym wyrokiem sądu został skazany na karę ograniczenia wolności, musi także pokryć koszty zniszczonego urządzenia kontrolerskiego i zadośćuczynić ofierze.

To finał sprawy z lipca 2018 roku. W trakcie sprawdzania biletów ma peronie stacji Marymont w Warszawie, pasażer bez biletu odepchnął kontrolera w taki sposób, że ten spadł na tory podziemnej kolei. Mężczyzna uciekł, kontroler przy pomocy drugiego kontrolera wydostał się z torowiska. Upadając na szczęście nie dotknął tzw. trzeciej szyny, którą płynie prąd zasilający składy metra, nie nadjeżdżał też kolejny pociąg. Skutkiem upadku był złamany palec ręki, stłuczona głowa, bark i biodro.

Sprawa została zgłoszona na policję, a funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania napastnika, m.in. opublikowali nagrania z monitoringu z jego wizerunkiem. Został zatrzymany w październiku, a prokuratura oskarżyła go o narażenie kontrolera na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz uszkodzenia przedmiotów, m.in. urządzenia kontrolerskiego. Odbyło się kilka rozpraw sądowych i zapadł prawomocny wyrok. Sprawca został skazany na dwa lata ograniczenia wolności polegającego na wykonywaniu prac społecznych w wymiarze 40 godzin miesięcznie. Musi także pokryć koszt uszkodzonych przedmiotów i wypłacić finansowe zadośćuczynienie poszkodowanemu kontrolerowi.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.