Groził, że targnie się na życie. Ciechanowscy policjanci zapobiegli tragedii

„Pomagamy i chronimy” – to motto, które towarzyszy policjantom w ich codziennej służbie. Gdy ktoś potrzebuje pomocy, często liczy się każda minuta. Natychmiastowa reakcja policjantów zapobiegła tragedii, do której mogło dojść w minioną środę. Dzięki profesjonalizmowi i skutecznemu działaniu, funkcjonariusze uratowali nastolatka, który groził, że targnie się na swoje życie. 15-latek trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną.

Kolejny raz szybkie i profesjonalne działanie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zapobiegło tragedii. W minioną środę (24.01) dyżurny ciechanowskiej komendy odebrał od operatora numeru alarmowego 112 bardzo niepokojącą informację o nastolatku, który groził odebraniem sobie życia. W tej sytuacji liczyła się każda minuta. Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne patrole. Funkcjonariusze ustalili miejsce zamieszkania chłopaka, jednak nie zastali go w domu. Mundurowi natychmiast podjęli działania, aby ustalić, w którym kierunku chłopak mógł pójść i odnaleźli go już po kilku minutach w rejonie mostu w Kargoszynie. 15-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego był w złym stanie psychicznym i emocjonalnym. Policjanci w obecności matki przekazali chłopca pod specjalistyczną opiekę medyczną.

Policjanci przypominają i apelują – jeżeli spotkasz osobę, której zachowanie jest wyraźnie niepokojące i podejrzewasz, że może ona potrzebować pomocy ze strony służb, zapytaj, jak możesz pomóc, bądź zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym ta osoba się znajduje. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach czas ma ogromne znaczenie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.