poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Areszt dla sprawców włamań

Tuż przez Świętami siedleccy policjanci zatrzymali trzech obywateli Gruzji podejrzewanych o kradzieże. Decyzją Sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia. Trwa postępowanie przygotowawcze w tej sprawie.

Od około miesiąca funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach dostawali częste sygnały o włamaniach do samochodów oraz kradzieży cennych przedmiotów z aut zaparkowanych np. w pobliżu placówek oświatowych. Policjanci szybko zorientowali się, że sposób działania sprawców jest bardzo charakterystyczny. Na ogół do włamań i kradzieży dochodziło w godzinach porannych w pobliżu przedszkoli, żłobków czy placówek bankowych. Pokrzywdzeni zgłaszali, że wysiadali z auta tylko na moment ( z reguły aby odprowadzić dziecko do przedszkola), a po powrocie do samochodu stwierdzali brak torebki czy też pozostawionego wewnątrz laptopa.

Policjanci ustalili, że w pobliżu miejsc kradzieży widywany jest samochód m-ki Ford. Nadzorem objęto placówki przedszkolne oraz bankowe. Kilka dni temu przy jednym z przedszkoli policjanci zauważyli ten właśnie samochód i natychmiast zatrzymali jego pasażerów. Jak ustalono byli to obywatele Gruzji. Od ponad miesiąca wynajmowali w Siedlcach mieszkanie. W miejscu ich pobytu kryminalni znaleźli kilkadziesiąt przedmiotów pochodzących z kradzieży. Były to towary o dużej wartości. Torebki damskie znanych firm, markowe okulary, laptopy czy telefony.

Jak się okazało ukradzioną gotówkę oraz sprzęt elektroniczny przestępcy od razy wysyłali do swojego kraju. Zatrzymani to trzej młodzi mężczyźni w wieku 27, 33 i 37 lat . Sąd Rejonowy w Siedlcach zastosował wobec podejrzanych o dokonanie szeregu kradzieży i kradzieży z włamaniem środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W tym czasie policjanci muszą odnaleźć właścicieli skradzionych przedmiotów. Już wiadomo, że niektóre rzeczy utracone zostały na terenie Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Radzynia Podlaskiego i innych miejscowości. Zatrzymani Gruzini podejrzewani są o kilkadziesiąt kradzieży i kradzieży z włamaniem dokonanych na terenie Siedlec i pobliskich miast.

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska


Nasi partnerzy