Areszt dla zatrzymanego na gorącym uczynku 37-latka

Policjanci z karczewskiego komisariatu zatrzymali 37-latka, który chwilę wcześniej dokonał kradzieży samochodu. Mężczyzna swój rajd skradzionym fiatem zakończył w rowie. Na miejscu odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości, gestykulując i mówiąc bełkotliwie do funkcjonariuszy, że nic się nie stało. Podczas stanowczo podjętych wobec niego czynności stał się agresywny i niebezpieczny. Wielokrotnie próbował przemocą i groźbą bezprawną zmusić mundurowych do odstąpienia od interwencji. Usłyszał już 12 zarzutów. Prokurator zawnioskował o jego trzymiesięczny areszt.

W trakcie dynamicznej penetracji terenu, na poboczu drogi, w przydrożnym rowie zauważyli poszukiwany pojazd. Obok niego stał 37-letni mężczyzna, który odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości, gestykulując i mówiąc bełkotliwie do mundurowych, że nic się nie stało i żeby dali mu spokój.

Wtedy policjanci stanowczo podjęli wobec 37-latka czynności, jednocześnie informując go o przyczynie zatrzymania. Ten od razu stał się agresywny i zaczął znieważać funkcjonariuszy. Zagroził im też, że rozbije ich radiowóz, chcąc w ten sposób zmusić ich do odstąpienia od interwencji. W trakcie obezwładniania mężczyzna stawiał opór drapiąc i usiłując wyrwać się mundurowym. Podczas konwoju agresja zatrzymanego nasiliła się. Nadal obrażał policjantów, próbował ich gryźć, a nawet opluł mundur jednego z nich, kopał w przedni fotel pasażera oraz próbował uderzyć głową w szybę. W Komisariacie Policji w Karczewie 37-latek ponownie odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w jego organizmie i nieprzerwanie kierował wobec funkcjonariuszy wulgarne i obraźliwe słowa.

Z uwagi na tak irracjonalne i niebezpieczne zachowanie 37-latka policjanci poprosili o wsparcie, przy doprowadzeniu go do szpitala. Tam też w asyście Policji została mężczyźnie pobrana krew do dalszych badań. W czasie badania lekarskiego zachowanie zatrzymanego nadal było skandaliczne. W pewnym momencie wyrwał się mundurowym i kopnął jedną z policjantek, więc po raz kolejny użyto wobec niego siły fizycznej. W efekcie mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Po zebraniu obszernego materiału dowodowego 37-latkowi zarzucono popełnienie aż 12 przestępstw. Zarzuty dotyczyły kradzieży pojazdu, kierowania w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz stosowania przemocy i groźby bezprawnej celem zmuszenia policjantów do zaniechania czynności służbowych. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Otwocku zawnioskował do sądu jego trzymiesięczny areszt. Sąd ten wniosek uwzględnił i aresztował mężczyznę.

Policjanci przypominają, że nie ma społecznego i prawnego przyzwolenia na zachowanie zagrażające zdrowiu i życiu funkcjonariuszy, którzy wykonują obowiązki służbowe i chronią obywateli!

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.