Areszt za czynną napaść na policjanta

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mieszkańcowi gminy Kampinos, który podczas interwencji groził policjantowi śmiercią i zaatakował go kawałkiem rozbitej szyby, a później widłami. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Do groźnej interwencji doszło w ubiegły weekend w gminie Teresin. Policjanci dostali zgłoszenie, że pijany i prawdopodobnie znajdujący się pod wpływem narkotyków mężczyzna, pobił swoją partnerkę.

Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą. Na miejscu zastali 30-latka i jego partnerkę, która miała na ciele wyraźne ślady pobicia. Mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie, a podczas próby zatrzymania nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. W pewnym momencie rozbił ręką szklaną półkę i zaatakował policjanta ostrym fragmentem szkła. Policjant celowo wycofał się przed dom, by agresywny mężczyzna nie stanowił zagrożenia dla domowników. 30-latek wyrzucił szkło, chwycił za widły i kontynuował atak. W tym czasie wezwano wsparcie.

Po chwili na miejsce przyjechały kolejne patrole. W tym czasie mężczyzna ukrył się w domu. Policjanci znaleźli go ukrytego w wersalce. Trzydziestolatek nie chciał z niej dobrowolnie wyjść, lecz po kilku minutach udało się go wydostać i przewieźć do sochaczewskiej komendy. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad jeden promil.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Najbliższe trzy miesiące 30-latek spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.