Areszt za kradzież rozbójniczą w markecie

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z komisariatu w Józefowie odpowiedzialności karnej nie unikną dwaj mężczyźni, którzy dopuścili się kradzieży rozbójniczej w markecie na terenie miasta. Ich łupem padł kurczak i 12 piw. Prokurator, po analizie zebranego materiału dowodowego, zawnioskował do sądu o tymczasowy areszt obu zatrzymanych. Sąd te uwzględnił wnioski.

We wtorek, przed 17.00 do dyżurnego Komisariatu Policji w Józefowie wpłynęło zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej. Wynikało z niego, że w jednym z marketów na terenie miasta dwóch mężczyzn dokonało kradzieży kurczaka i 12 piw o łącznej wartości około 70 złotych. Kradzież zauważył ochroniarz, który następnie próbował ująć sprawców. Jednak mężczyźni zaczęli go szarpać, odpychać i grozić mu pozbawieniem życia, po czym uciekli.

Na miejsce natychmiast została skierowana załoga patrolowa i dzielnicowi. Policjanci przejrzeli nagranie sklepowego monitoringu, na którym od razu rozpoznali sprawców i rozpoczęli ich poszukiwania. Natychmiast podjęte przez funkcjonariuszy działania zakończyły się zatrzymaniem 55 i 30-latka. Obaj byli znani miejscowym dzielnicowym z wcześniejszych konfliktów z prawem.

Pracujący przy sprawie śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 55 i 30-latkowi zarzutów kradzieży rozbójniczej. Na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Otwocku sąd zastosował wobec obydwóch podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz mężczyznom może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.