CHCIAŁ ZAINWESTOWAĆ W PALIWA I KRYPTOWALUTY. STRACIŁ PONAD 200 TYS. ZŁ.

W Internecie można znaleźć wiele fałszywych ogłoszeń o możliwości szybkiego zysku poprzez inwestycje w paliwo, akcje spółek skarbu państwa czy kryptowaluty. Oszuści obiecują szybki i duży zysk zainwestowanych pieniędzy. Zanim wpłacisz pieniądze, upewnij się, komu je przekazujesz. Mieszkaniec powiatu płońskiego inwestując na „wirtualnej” giełdzie, stracił ponad 200 tys. zł.

Do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zgłosił się 64-letni mieszkaniec powiatu płońskiego, który uwierzył, że inwestuje w paliwa i kruptowaluty, a w efekcie stracił pieniądze.

Mężczyzna znalazł w Internecie ogłoszenie sugerujące duże zyski z inwestycji w paliwa. Skuszony atrakcyjną ofertą wysłał maila z danymi do kontaktu. Po kilku dniach zadzwonił do niego broker, zachęcając do inwestowania, oferując pomoc i gwarantując szybkie, wysokie zyski.

64-latek postępował zgodnie z instrukcjami, które konsultant przekazywał mu w czasie rozmów telefonicznych. Widząc pierwsze duże zyski na swoim koncie, zaczął inwestować coraz większe kwoty pieniędzy. „Doradcy” kontaktujący się z nim telefonicznie, namówili go następnie do zainwestowania w kryptowaluty. Uzyskali również zdalny dostęp do rachunków bankowych mężczyzny. „Inwestując” w jego imieniu, wykonali kilka operacji, w wyniku których stracił on ponad 200 tys. zł. Zaciągnęli też na jego dane pożyczkę. Za pomocą konta 64-latka oszuści transferowali środki najprawdopodobniej pochodzące z przestępstw, przyjmując pieniądze z innych kont bankowych, a następnie dokonując wypłat.

Ponownie apelujemy o rozsądek i ostrożność. Wszelkie ogłoszenia w internecie, reklamy, które kuszą szybkim zyskiem, powinny wzbudzić naszą czujność. Jeżeli chcemy inwestować, poczytajmy najpierw, w jaki sposób to zrobić bezpiecznie

Ostrzegamy, by pod żadnym pozorem nie instalować programów, o które proszą nas nieznajomi, jak również nie podawać im loginów i haseł do bankowości internetowej.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.