Areszt za napaść na policjanta

Zatrzymaniem 41-latka zakończyła się interwencja policjantów związana ze zgłoszeniem zniszczenia mienia oraz groźbami karalnymi. Mężczyzna chowając się w pomieszczeniach gospodarczych groził policjantom nożem oraz wysadzeniem butli z gazem. Szybka reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na uniknięcie ataku i obezwładnienie napastnika. Sąd orzekł wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Do zdarzenia doszło we wtorek (4.07) na terenie gminy Stara Błotnica, nietrzeźwy mężczyzna nie chciał opuścić posesji pracodawcy, niszczył i demolował budynki mieszkalne oraz groził swoim pracodawcom. Gdy na miejsce przybył patrol Policji mężczyzna wyciągnął nóż oraz odkręcił butlę gazową grożąc jej wysadzeniem. Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę, zatrzymali go i doprowadzili do jednostki Policji. W czwartek (6.07) Sąd Rejonowy w Grójcu zastosował wobec 41-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Joanna Golus

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.