Dwóch nietrzeźwych w ciągu dwóch godzin, w tej samej miejscowości

Nietrzeźwi kierujący to niestety nadal codzienność na polskich drogach. Nie ma dnia, aby radomscy policjanci nie mieli do czynienia z kierującymi różnymi pojazdami, którzy pomimo spożywania alkoholu decydują się na jazdę. Do zatrzymania dwóch nietrzeźwych mężczyzn doszło wczoraj w gminie Jastrzębia.

Wczoraj (6.07) około godziny 20:20 dyżurny komendy miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o obywatelskim ujęciu kierującego peugeotem w miejscowości Kozłów (gm. Jastrzębia), który prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany przez innych kierujących, którzy zauważyli, że „jedzie wężykiem” i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Świadkowie zabrali kluczyki od pojazdu i powiadomili Policję. Na miejsce został wezwany patrol radomskiej drogówki i po przebadaniu 46-latka mieszkańca gminy Jastrzębia okazało się, że w organizmie ma ponad 2,7 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Sprawę skierowano do sądu. Teraz 46-latkowi grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dwie godziny później policjanci radomskiej drogówki na terenie tej samej miejscowiści zatrzymali do kontroli „podejrzanie” jadącego na rowerze mężczyznę. 53-latek nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy to wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali rowerzystę do kontroli i poddali go badaniu na zawartość alkoholu. Urządzenie wykazało prawie 3 promile w organizmie. Ze względu na stan upojenia alkoholowego wobec mężczyzny wystosowano wniosek o ukaranie do sądu za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym jest zagrożone karą ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch, natomiast kierowanie pojazdem innym niż mechaniczny podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. Godnym pochwały jest też fakt, że coraz więcej postronnych osób reaguje na przypadki kierowania pod wpływem alkoholu i decyduje się na podjęcie działań zmierzających do ich zatrzymania i wezwania odpowiednich służb.

Autor: sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa/WRD KMP w Radomiu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.