Areszt za nielegalne posiadanie amunicji

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie amunicji bez zezwolenia. 53-latek przechowywał ją w swoim mieszkaniu stwarzając tym samym zagrożenie dla innych osób zamieszkujących budynek. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Ustalenia operacyjne policjantów ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu doprowadziły ich do jednego z mieszkań na warszawskim Mokotowie. To tam z uzyskanych informacji miała mieszkać osoba posiadająca amunicję be zezwolenia.

Zaraz po wejściu do mieszkania policjanci przystąpili do przeszukania. W kilku miejscach znaleźli ukrytą amunicję różnego kalibru przeznaczoną do różnego rodzaju broni. W sumie policjanci zabezpieczyli 116 sztuk naboi.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 53-latka na 3 miesiące.

podinsp. Robert Szumiata

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.