czwartek, 13 maja 2021

Areszt za posiadanie i handel narkotyków

Wywiadowcy z Bielan podczas transakcji zatrzymali dilera oraz jego dwóch klientów. 21-latek w prokuraturze usłyszał zarzuty handlu oraz posiadania znacznych

Wywiadowcy z Bielan podczas transakcji zatrzymali dilera oraz jego dwóch klientów. 21-latek w prokuraturze usłyszał zarzuty handlu oraz posiadania znacznych ilości substancji odurzających. Decyzją sądu mężczyzna zastosował tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy policjanci z referatu wywiadowczego po otrzymaniu informacji o 21-latku mogącym zajmować się handlem narkotykami, podjęli obserwację jego miejsca zamieszkania. W pewnym momencie zauważyli dwóch mężczyzn, którzy przekazali sobie zawiniątka, a następnie rozeszli się w przeciwnych kierunkach. Podczas legitymowania u jednego z nich, znaleźli zawiniątko foliowe z zawartością suszu roślinnego, u drugiego natomiast 200 złotych.

Wywiadowcy przeszukali mieszkanie 21-latka gdzie znaleźli i zabezpieczyli szklany słój z marihuaną, pieniądze oraz wagę elektroniczną. Ku zaskoczeniu funkcjonariuszy znajdował się tam również inny klient z zakupioną wcześniej „działką”. Wszyscy trzej zostali zatrzymani.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawili dwóm z zatrzymanych zarzuty posiadania narkotyków za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 21-latek w prokuraturze usłyszał zarzuty handlu oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek śledczych, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc


Nasi partnerzy