Areszt za posiadanie tabletek z MDMA i listków z LSD oraz żelek z haszyszem

Policyjna kontrola miejsca zagrożonego na Bielanach doprowadziła do zatrzymania 17- latka. Młody mężczyzna palący skręta, chcąc uciec policjantom użył wobec nich gazu. Mężczyzna w mieszkaniu posiadał ponad 70 gramów haszyszu, ponad 230 gramów 3 CMC, ponad 190 tabletek z MDMA oraz żelki zawierające haszysz. Młody mężczyzna usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, udzielanie oraz czynną napaść na funkcjonariusza policji. Wobec 17-latka, na wniosek prokuratury, sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

W trakcie służby patrolowej policjanci z Bielan kontrolowali rejon ulicy Bogusławskiego. Ich uwagę wrócił mężczyzna, który przechadzał się ulicą i palił skręta. Dochodzący do policjantów zapach, jednoznacznie wskazywał, że młody mężczyzna pali marihuanę.

Mundurowi podeszli do młodego człowieka aby go wylegitymować, wówczas 17-latek od razu wyjął gaz i skierował strumień prosto w twarz, jednemu z policjantów. Takie zachowanie młodego człowieka od razu wskazywało na to, że na swoim sumieniu ma on nie tylko palenie skręta z marihuany, ale coś bardziej poważnego. 17-latek został obezwładniony.

Tego samego dnia policjanci pojechali z zatrzymanym do jego mieszkania. Tam w wyniku przeszukania znaleźli ponad 230 gramów 3 CMC, ponad 70 gramów haszyszu, prawie 20 gramów marihuany, prawie 5 gramów metaamfetaminy, kilka porcji kokainy i DMT oraz ponad 190 sztuk tabletek zawierających MDMA, 70 listków zawierających LSD i 40 sztuk żelek zawierających haszysz. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze wagę jubilerską, telefony komórkowe oraz gotówkę w różnych walutach.

Ujawnione w jego mieszkaniu substancje poddano oględzinom, a następnie przekazano do ekspertyzy biegłemu.

Sprawą zajmowali się dalej policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy i doprowadzili 17-latka na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz. Tam przedstawiono mężczyźnie zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, udzielanie ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz czynną napaść na funkcjonariusza policji .

Sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 17-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.