Niebezpieczne wykroczenie na oczach policjantów

Policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego byli naocznymi świadkami bardzo niebezpiecznej sytuacji na drodze. Na Al. Krakowskiej w Tarczynie kierujący pojazdem ciężarowym przejechał tuż przed pieszym, który wchodził na oznakowane przejście. 39-latek został ukarany mandatem karnym, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Całą sytuację zarejestrował policyjny wideorejestrator.

Okolice przejść dla pieszych to miejsca, w których kierujący powinni zachowywać szczególną ostrożność, a co za tym idzie zmniejszyć prędkość, z jaką się poruszają. Do przepisów zawartych w art. 26 Prawa o ruchu drogowym z całą pewnością nie zastosował się 39-latek siedzący za kierownicą samochodu ciężarowego. Mężczyzna zignorował pieszego wchodzącego na oznakowane przejście dla pieszych. Wykroczenie zarejestrował policyjny wideorejestrator, a funkcjonariusze którzy byli świadkami tego bardzo niebezpiecznego wykroczenia niezwłocznie zatrzymali kierującego ciężarówką do kontroli drogowej. Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych, a na jego konto dopisano 15 punktów karnych.

Na szczęście nie doszło do kontaktu pojazdu z pieszym. Pamiętajmy jednak, że takie sytuacje są bardzo niebezpieczne i mogą być tragiczne w skutkach, dlatego tak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów, bo tylko to jest gwarantem naszego bezpieczeństwa na drodze, nieważne, czy jesteśmy pieszym, rowerzystą czy też kierującym samochodem czy motocyklem.

asp. Magdalena Gąsowska/ea

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.