Areszt za usiłowanie rozboju na 13-latce

Dzięki wnikliwym ustaleniom policjantów z posterunku w Podkowie Leśnej i skutecznym działaniom funkcjonariuszy z grodziskiej komendy 45-latek nie uniknie kary za swoje agresywne zachowanie wobec 13-latki. Mężczyzna zajechał drogę dziewczynce i zażądał wydania pieniędzy. Na szczęście udało jej się uciec. Funkcjonariusze zatrzymali napastnika i doprowadzili go do grodziskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu na 3 miesiące.

Gdy tylko do policjantów z posterunku w Podkowie Leśnej dotarła informacja o mężczyźnie, który zaatakował dziecko na ulicy, natychmiast rozpoczęły się intensywne ustalenia. Z informacji przekazanej przez rodziców 13-latki wynikało, że sprawca na skuterze zatrzymał się przed idącą drogą dziewczynką i zażądał od niej pieniędzy, grożąc użyciem przemocy. Na szczęście pokrzywdzona zareagowała ucieczką i do niebezpieczeństwa nie doszło. Zebarane przez funkcjonariuszy materiały natychmiast trafiły do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz.

Do ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia potrzebne było przesłuchanie małoletniej, które zostało wykonane kilka dni później przez sąd. Po potwierdzeniu dokonanego przestępstwa prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu sprawcy. Podkowiańscy policjanci na podstawie wcześniejszych działań operacyjnych bardzo szybko wytypowali podejrzanego mężczyznę. 45-latek został natychmiast zatrzymany przez mundurowych z grodziskiej patrolówki i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Jak się okazało, był już karany za podobny czyn. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że zatrzymany kierował kilka dni wcześniej motorowerem w stanie nietrzeźwości i podczas obowiązywania sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Odpowie także za dwa takie przestępstwa drogowe.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 45-latka na 3 miesiące. Za usiłowanie rozboju popełnione w warunkach recydywy mężczyzna może teraz spędzić za kratkami nawet ponad 22 lata.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.