Odpowie za 17 przestępstw popełnionych w trzech powiatach

Dzięki skutecznym działaniom podkowiańskich policjantów zatrzymany został mężczyzna podejrzany o liczne przestępstwa i poszukiwany przez sądy i prokuratury. W miejscu pobytu 29-latka funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 40 gramów marihuany. Zatrzymany usłyszał łącznie 17 zarzutów karnych dotyczących przestępstw popełnionych na terenie trzech powiatów.

Podczas działań służbowych policjanci z podkowiańskiego posterunku uzyskali informację, że w ich mieście może przebywać osoba podejrzana o popełnienie wielu przestępstw na terenie powiatu i okolic. Wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału kryminalnego pojechali pod ustalony adres, gdzie zastali poszukiwanego 29-latka. W czasie dokładnego przeszukania domu mundurowi znaleźli torbę z suszem roślinnym. Zabezpieczyli też pieniądze, które mogły pochodzić z popełnionych przez mężczyznę przestępstw.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Badanie zabezpieczonych substancji potwierdziło, że było to ponad 40 gramów marihuany. Dalsze czynnności dochodzeniowo-śledcze oraz analiza danych i informacji o zatrzymanym wykazały, że 29-latek był poszukiwany, także listem gończym, przez pięć różnych instytucji do odbycia kar za wcześniej popełnione czyny. Na zatrzymanego mężczyznę oczekiwali również policjanci z Milanówka, Ożarowa Mazowieckiego i Tarczyna. Po ich czynnościach zatrzymany usłyszał 16 zarzutów karnych. Dziesięć z nich dotyczyło różnych kradzieży, cztery nie stosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów i dwa nie zatrzymania się do policyjnej kontroli. Odpowie także za posiadanie środków odurzających zabezpieczonych podczas zatrzymania w Podkowie Leśnej.

Zgodnie z postanowieniami sądów i prokuratur mężczyzna został osadzony w placówce penitencjarnej, gdzie odbędzie przewidziane dla niego kary.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.