Areszt za znęcanie się nad swoją matką

Śródmiejscy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne nad swoją matką. Policjanci podjęli interwencję po niepokojących sygnałach, które otrzymali od córki pokrzywdzonej kobiety. 41-latek usłyszał już zarzuty i na wniosek śledczych, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Z policjantami z IV Rewiru Dzielnicowych skontaktowała się telefonicznie kobieta, która oświadczyła, że jej matka od pewnego czasu doświadcza od swojego syna przemocy psychicznej. Mężczyzna mieszka ze swoją matką i od lat nadużywa alkoholu. Kiedy wraca pijany do domu demoluje pokoje, ubliża kobiecie i grozi jej pozbawieniem życia.

Reakcja policjantów na tak niepokojący sygnał była natychmiastowa. Dzielnicowi, aby zapobiec tragedii, udali się pod wskazany adres i zatrzymali mężczyznę. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Pokrzywdzona złożyła stosowne zawiadomienie, potwierdzając w nim to wszystko, co powiedziała jej córka. 41-latek usłyszał zarzuty psychicznego znęcania się nad swoją matką. Za to przestępstwo grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.