Awanturował się na pokładzie samolotu

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej interweniowali wobec ob. Polski, który zakłócał porządek na pokładzie samolotu.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie otrzymali informację, że na pokładzie samolotu odlatującego do Wenecji znajduje się obywatel Polski, który zachowuje się agresywnie. Pomimo kilkukrotnego upomnienia przez personel pokładowy nie chciał zakończyć rozmowy telefonicznej, nie stosował się do poleceń dowódcy statku powietrznego. W związku z tym do akcji została skierowana Grupa Interwencji Specjalnych, wyspecjalizowana w podejmowaniu interwencji wobec pasażerów zakłócających porządek.

Mężczyzna został wezwany do opuszczenia pokładu i pouczony o możliwości użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego w przypadku nie wykonywania wydanych poleceń przez funkcjonariuszy. Pasażer dobrowolnie opuścił statek powietrzny i został przewieziony do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej gdzie za swoje zachowanie zgodnie z Ustawą Prawo lotnicze został ukarany mandatem karnym.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.