wtorek, 13 kwietnia 2021

Bez powodu kopał i niszczył samochody

Ursynowscy policjanci zatrzymali 17-latka podejrzanego o umyśle uszkodzenie dwóch samochodów przy ul. Dzierzby w Warszawie. Mężczyzna mający ponad dwa promile alkoholu w organizmie, bez powodu kopał w lusterka oraz drzwi pojazdów, które mijał na swojej drodze.

Ursynowscy policjanci zatrzymali 17-latka podejrzanego o umyśle uszkodzenie dwóch samochodów przy ul. Dzierzby w Warszawie. Mężczyzna mający ponad dwa promile alkoholu w organizmie, bez powodu kopał w lusterka oraz drzwi pojazdów, które mijał na swojej drodze. Takim sposobem uszkodził poszycie lakiernicze oraz urwał lusterka w toyocie i renault. Policjanci znaleźli go przy ulicy Puławskiej. Leżał sobie na ławce. Nie był w stanie wyjaśnić swojego postępowania. Teraz odpowie za przestępstwo, za które może sąd może go skazać na 5 lat więzienia.

Około godziny 9:00 mundurowi otrzymali informację, że ulicą Dzierzby na warszawskim Ursynowie idzie młody mężczyzna ubrany w ciemną bluzę, ciemne spodnie i białe buty, który kopie w drzwi oraz lusterka samochodów zaparkowanych wzdłuż chodników. Na miejscu okazało się, że podejrzany urwał lusterka w dwóch samochodach i uszkodził poszycie lakiernicze. Pokrzywdzeni oszacowali wstępnie straty na kilka tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili dokładny rysopis mężczyzny i ruszyli na jego poszukiwania. Zauważyli go przy ul. Puławskiej. Leżał na ławce. Kontakt był z nim utrudniony. Nie potrafił podać powodu, dla którego umyślnie niszczył samochody. Od młodego mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkotestem wykazało, że stężenie alkoholu w organizmie przekracza ponad dwa promile. 17-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty zagrożone kara do 5 lat więzienia.

podkom. Robert Koniuszy


Nasi partnerzy