wtorek, 13 kwietnia 2021

Ucieczka, promile i łapówka – za wszystko zarzuty

W ręce policjantów z Rembertowa wpadł 28-letni kierowca suzuki. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, uciekając przed radiowozem spowodował kolizję, a jazdę zakończył w rowie. W chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W ręce policjantów z Rembertowa wpadł 28-letni kierowca suzuki. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, uciekając przed radiowozem spowodował kolizję, a jazdę zakończył w rowie. W chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zaproponował mundurowym łapówkę, a nawet chciał zatankować radiowóz, po to by policjanci mogli zawieźć go do domu, gdzie miał dać im 5 tysięcy złotych. 28-latek usłyszał już zarzuty.

Rembertowscy funkcjonariusze zwrócili uwagę na kierującego suzuki, sposób prowadzenia pojazdu wzbudził ich niepokój, podejrzewali, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Wydali polecenie do zatrzymania, jednak mężczyzna siedzący za kierownicą zlekceważył sygnał i przyspieszył. Policjanci podjęli pościg. Suzuki pędziło ulicami prowadzącymi do Wesołej. W pewnym momencie kierowca suzuki nie zapanował nad samochodem i spowodował kolizję z toyotą, sam zakończył swoją jazdę w rowie. Został przez funkcjonariuszy zatrzymany.

Od 28-latka wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W obliczu zatrzymania i wobec świadomości grożących mu konsekwencji, zatrzymany zaproponował policjantom łapówkę w kwocie 5 tysięcy złotych. Nie zrezygnował z tego pomysłu nawet wtedy, kiedy funkcjonariusze poinformowali go tym, że to co robi wypełnia znamiona kolejnego przestępstwa. Mężczyzna posunął się nawet do złożenia propozycji zatankowania radiowozu po to, by mundurowi mogli odwieźć go do domu, gdzie wypłaciłby im 5 tysięcy złotych w zamian za zapomnienie o całej sprawie. 28-latek trafił do policyjnej celi.

Śledczy z komisariatu przy ulicy Plutonowych skompletowali materiał dowodowy. W prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złożenia propozycji przyjęcia łapówki. Prokurator zaproponował podejrzanemu karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

nadkom. Joanna Węgrzyniak


Nasi partnerzy