Bezdomny 70-latek spał na chodniku

W nocy z wtorku na środę ciechanowscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który przebywał w warunkach zagrażających jego życiu z powodu niskich temperatur. 70-latek został przewieziony do noclegowni. Pamiętajmy, że pomóc może każdy. Dlatego nie bądźmy obojętni i reagujmy na widok osób bezdomnych, a także leżących na ławkach w parkach czy na przystankach. Nasze zainteresowanie może uratować komuś życie.

Panujące od dłuższego czasu ujemne temperatury stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, mieszkających samotnie i w podeszłym wieku. Dlatego policjanci ciechanowskiej komendy w trakcie codziennej służby regularnie sprawdzają miejsca, w których takie osoby mogą przebywać.

Ciechanowscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który przebywał w warunkach zagrażających jego życiu z powodu niskich temperatur. Około godz. 1:00 podczas patrolowania ulic miasta policjanci zauważyli przy ul. Wodnej leżącego mężczyznę. Na zewnątrz w chwili interwencji było kilka stopni poniżej zera. Mężczyzna leżał na tekturowym kartoniku. Policjanci ustalili, że mężczyzna jest bezdomny i nie ma gdzie spać. Po rozmowie z 70-latkiem, przewieźli go do noclegowni.

Okres zimowy z uwagi na niskie temperatury niesie ze sobą zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, jakim jest wychłodzenie organizmu. Na zgon z powodu wychłodzenia organizmu szczególnie narażeni są bezdomni oraz osoby będące pod wpływem alkoholu. Policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby nietrzeźwe przebywające na wolnym powietrzu, a także każdego dnia kontrolują miejsca gromadzenia się osób bezdomnych, zwłaszcza w porze wieczornej i nocnej. Sprawdzą między innymi dworce, przystanki komunikacyjne, ogródki działkowe, pustostany i klatki schodowe.

Pamiętajmy, że pomóc może każdy. Dlatego nie bądźmy obojętni i reagujmy na widok osób bezdomnych, a także leżących na ławkach w parkach czy na przystankach. Nasze zainteresowanie może uratować komuś życie – mając wiedzę o osobie potrzebującej, wystarczy powiadomić odpowiednie służby wystarczy zadzwonić pod nr alarmowy 112.

Ten jeden telefon może uratować czyjeś życie!
Poinformowanie policji, że ktoś potrzebuje pomocy i wsparcia jest możliwe także za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy na mapie zaznaczyć zagrożenie w kategorii „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”, określając miejsce jego występowania. Można również dodać opis, precyzując zgłoszenie. Policjanci pojawią się we wskazanym miejscu i zweryfikują każdą taką informację.

nadkom. Jolanta Bym

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.