Przekazanie ambulansu dla radomskiej policji

W środę (14.12) odbyło się oficjalne przekazanie ambulansu dla radomskiej policji. Radosław Witkowski, prezydent Radomia przekazał Komendantowi Miejskiemu Policji w Radomiu insp. Konradowi Krakowiakowi kluczyki od volkswagena craftera. Dotychczas ambulans wykorzystywany był w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i służył radomianom w ratowaniu ich życia i zdrowia. Już wkrótce będzie służył radomskim technikom kryminalistyki przy obsłudze zdarzeń m.in. wypadków drogowych. Nietypowe dla policji auto zostanie zaadaptowane i przekształcone w ambulans kryminalistyczny.

We flocie policyjnych pojazdów znaleźć można wiele nietypowych maszyn. Radomska policja pochwaliła się właśnie volkswagenem crafterem z nietypowym, jak na tę formację, wyposażeniem. W tym przypadku nie chodzi o specjalistyczny radiowóz. Ten pojazd to ambulans, który zostanie zaadaptowany na potrzeby zespołów kryminalistycznych.

Prezydent Radomia – Radosław Witkowski, podczas swojego przemówienia powiedział, że ambulans został wycofany ze floty pogotowia na rzecz Policji. – Liczę na dobrą współpracę w tych trudnych czasach, by poprawiać standard pracy naszych funkcjonariuszy oraz mieszkańców Radomia – mówił Prezydent. P.o. Dyrektora Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu Elżbieta Cieślak wyraziła radość z faktu, iż pojazd dalej będzie służył radomskiej społeczności. W swoim przemówieniu Komendant Miejski Policji insp. Konrad Krakowiak podziękował prezydentowi Radomia za przekazanie samochodu, jednocześnie zapewnił, że pozwoli on lepiej realizować policjantom zadania służbowe. W uroczystym przekazaniu brali udział: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jakub Gorczyński, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Dariusz Król, I Zastępca Prezydenta Miasta Radomia Jerzy Zawodnik oraz przełożona pielęgniarek Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Bożena Rychter.

Mazowiecka policja aktualnie wykorzystuje ponad 1200 pojazdów służbowych. W mazowieckim garnizonie Policji pełni służbę 16 zespołów kryminalistycznych, którzy biorą m.in udział w oględzinach miejsc zdarzeń i innych czynnościach procesowych dotyczących najpoważniejszych przestępstw popełnionych na terenie województwa.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.