Wchodził do otwartych domów i kradł

Policjanci z Nieporętu wspólnie z kryminalnymi z Legionowa ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. 41-letni mężczyzna pod koniec listopada wykorzystując nieuwagę domowników, z niezamkniętych domów ukradł dwa portfele. Na wniosek śledczych, Prokuratura Rejonowa w Legionowie, wobec mieszkańca powiatu zastosowała dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Pod koniec listopada policjanci z Nieporętu otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży. Łupem złodzieja padły portfele, bo właśnie te przedmioty pokrzywdzeni pozostawili w przedpokoju czy wiatrołapie. O ile w portfelach nie było większej gotówki, o tyle pokrzywdzeni utracili dokumenty.

Sprawą zajęli się śledczy z Nieporętu, w czynności poszukiwawcze złodzieja zaangażowali się również policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy. Intensywna praca operacyjna już w zaledwie kilka dni po zgłoszeniu przyniosła zamierzone efekty. 41-latek został namierzony i zatrzymany przez kryminalnych na terenie Legionowa.

Zebrany przez dochodzeniowców materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 41-latkowi zarzutów kradzieży. Na wniosek funkcjonariuszy, prokurator zdecydował o objęciu mężczyzny dozorem policyjnym, mieszkaniec powiatu ma również zakaz opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Policja apeluje!
Pamiętajmy, aby nawet wtedy, kiedy całą rodziną jesteśmy w domu czy mieszkaniu, zamykać drzwi na klucz. W ten sposób uchronimy się przed wizytą „nieproszonego gościa”, który może pozbawić nas gotówki, bądź innych przedmiotów.

kom. Justyna Stopińska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.