Biskupi będą przewodniczyć pasterkom w parafiach.

W noc Bożego Narodzenia kard. Kazimierz Nycz i biskupi pomocniczy będą przewodniczyć pasterkom w parafiach archidiecezji warszawskiej. W święta metropolita warszawski spotka się z ubogimi i bezdomnymi na bożonarodzeniowym obiedzie organizowanym przez wspólnotę Sant’Egidio.

W tym roku metropolita warszawski będzie przewodniczył pasterce w parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na Chomiczówce. O północy w wigilię Msze święte odprawią w parafiach również biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej. Bp Rafał Markowski będzie przewodniczył pasterce w parafii św. Klemensa w Nadarzynie, bp Michał Janocha w parafii Narodzenia NMP w Komorowie, a bp Piotr Jarecki w parafii św. Mikołaja Biskupa w Łomnej.

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia, kard. Nycz odprawi o godz. 11:00 uroczystą Mszę świętą w archikatedrze warszawskiej. Po południu, o godz. 15.00 metropolita warszawski spotka się z ubogimi i bezdomnymi, dla których Wspólnota Sant’Egidio wraz z wolontariuszami przygotowuje bożonarodzeniowy obiad. „Święta z Ubogimi” w tradycyjnej formie wracają po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

„To chyba najbardziej wyczekiwana wiadomość. Zwłaszcza przez naszych przyjaciół, powtarzających od początku jesieni pytania: czy będą w tym roku święta?” – podkreślają członkowie warszawskiej wspólnoty Sant’Egidio.

W stolicy wspólnota chce ugościć 800 osób – ubogich, bezdomnych, starszych mieszkańców DPS-u, a także uchodźców – przede wszystkim z Ukrainy, ale także z Afganistanu i innych krajów.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.