Spotkanie z młodzieżą warszawskiego technikum

Funkcjonariusze odwiedzili Zespół Szkół im. Marcina Kasprzaka w Warszawie, gdzie spotkali się z pięcioma klasami maturalnymi technikum informatycznego, elektronicznego oraz mechatronicznego.

Specjalizacja uczniów technikum przy ul. Kasprzaka, którzy uczestniczyli w spotkaniu będzie szczególnie użyteczna dla funkcjonowania aresztu. Wśród odbiorców zajęć pojawiło się szczere zainteresowanie Służbą Więzienną w kontekście atrakcyjnego pracodawcy, choć początkowo młodzież nie widziała potrzeby zatrudniania takich specjalistów jak oni w jednostce penitencjarnej.

Runęło wiele stereotypów co do codzienności za murem. Uczniowie zweryfikowali swoje wyobrażenie o więzieniu i funkcjonariuszach Służby Więziennej. Młodzież szkół średnich poznaje oblicza zawodów w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Podczas spotkań organizowanych w szkołach przedstawiane są im stanowiska pracy w Służbie Więziennej, z którymi mogą wiązać swoją przyszłość. Jest to doskonały czas na to, by przygotować się do służby i podjąć świadomą decyzję w tym zakresie. Po zakończeniu nauki w szkole średniej, uczniowie staną przed wyborem dalszej ścieżki rozwoju. Mamy nadzieję, że część z nich zwiąże się z mundurem Służby Więziennej.

Uczniowie uzyskali informacje na temat warunków jakie należy spełnić aby zostać funkcjonariuszem, a także o korzyściach płynących z pełnienia służby w formacji. Omówiono szczegółowo krok po kroku postępowanie rekrutacyjne. Zachęcono do poszukiwania informacji na stronach internetowych oraz portalach społecznościowych FB, Twitter i TikTok na temat Aresztu i codziennej pracy funkcjonariuszy a także ofert pracy.

opracowała: por. Agnieszka Tracz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.