Blisko 300 tys. zł dla Przasnysza od samorządu województwa na dwie ekologiczne inwestycje

Przasnysz stawia na ekologię! Władze miasta mogą liczyć na pomoc samorządu Mazowsza. Dziś wicemarszałek Wiesław Raboszuk i burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski podpisali dwie umowy na wsparcie proekologicznych inwestycji.

W tym roku samorząd województwa mazowieckiego wesprze lokalne samorządy kwotą 250 mln zł w ramach 14 autorskich samorządowych programów wsparcia.

Dziś w Przasnyszu podpisujemy dwie pierwsze umowy z tegorocznej puli programów wsparcia. Oba ważne, ale myślę, że ten drugi szczególnie ucieszy mieszkańców, którzy zyskają nowe, zielone miejsce do odpoczynku i rekreacji – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Blisko 200 tys. zł na czyszczenie ulic
Ulice w całym Przasnyszu zostaną umyte na mokro. Czyszczone będą te o nawierzchniach utwardzonych, w obrębie miasta. Łączna powierzchnia czyszczonych ulic to 306 880,50 m2.

Wstępnie planowane jest, że prace będą prowadzone w godzinach nocnych, aby pojazdy nie blokowały ruchu w czasie komunikacyjnego szczytu.

100 tys. zł na tereny zielone na przasnyskim rynku
Rynek w Przasnyszu czekają duże zmiany. Wkrótce dzięki m.in. dotacji Mazowsza pojawią się nowe nasadzenia. Przez wiele lat ten teren mieszkańcy nazywali parkiem. W latach 2010-2012 został poddany rewitalizacji, podczas której, jak w wielu miastach, wyeliminowano z niego dużą część roślinności i ułożono kostkę brukową. Teraz, dzięki pomocy Mazowsza, to się zmieni. Miasto zaplanowało prace rozbiórkowe (m.in. ręczną rozbiórkę nawierzchni z kostki rzędowej, wywóz gruzu), prace brukarskie (m.in. ułożenie nawierzchni z kostki granitowej, ułożenie obrzeży) oraz prace ogrodnicze (m. in. zakup i rozścielenie ziemi urodzajnej, plantowanie ręczne powierzchni gruntu, rozłożenie agrowłókniny ogrodniczej oraz kory ogrodniczej o grubości 5 cm.)

Co najważniejsze, posadzone zostaną nowe krzewy i drzewa. Będzie ich ponad 3 tys. sztuk. Pojawią się m.in. berberysy, bodziszki, cisy, jałowce, ale też rozchodniki czy róże.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.