Był poszukiwany pięcioma listami gończymi od 5 lat

Kryminalni z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który był poszukiwany od 2018 roku. W przeszłości popełnił liczne wykroczenia w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa wydał wobec niego pięć listów gończych i nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna, unikał kontaktu z wymiarem sprawiedliwości. Zgodnie z dyspozycją sądu 32-latek trafił już do zakładu karnego.

32-latek był poszukiwany od 2018 roku przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa. W związku z tym, że mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości stale zmieniał adresy zamieszkania. Ostatecznie sąd wydał pięć postanowień o ściganiu skazanego listami gończymi oraz jeden nakaz doprowadzenia. Miał on do odbycia karę 360 dni pozbawienia wolności.

Kryminalni sprawdzili miejsca, w których mężczyzna mógł być widziany. Przeprowadzili rozpoznanie w społeczności lokalnej. Te działania zaowocowały zatrzymaniem 32-latka przy ulicy Konduktorskiej. Mężczyzna przyznał się, że wiedział o jego poszukiwaniach. Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych policjanci doprowadzili skazanego do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

asp. Iwona Kijowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.