Praca dwóch wydziałow, dwóch sprawców zatrzymanych, dwa katalizatory odzyskane

Patrolowcy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej mieli dokonać kradzieży katalizatora z renault. 33-letni obywatel Białorusi i 20-letni Rosjanin zostali zauważeni i wskazani przez właściciela samochodu, z którego katalizator zniknął. Operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu w zaroślach odnaleźli skradziony katalizator, a nawet 2, bo jak dowiedli zatrzymani okradli też drugie renault zaparkowane po sąsiedzku. Policjanci zgromadzili obszerny materiał dowodowy i dzięki temu 33-latek i 20-latek usłyszeli po 2 zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży.

Wszystko działo się po 4.00 rano. Mieszkaniec osiedla wyszedł do swojego auta, by pojechać do pracy. Najpierw zauważył dwóch podejrzanych mężczyzn, którzy nerwowo kręcili się po parkingu, zbierali jakieś rzeczy, a na jego widok, zakryli twarze i uciekli. Chwilę później po odpaleniu silnika auta zgłaszający zorientował się, że samochód bardzo głośno pracuje, a to mogło oznaczać brak katalizatora. Wtedy wszystko wydało mu się jasne. Od razu powiadomił Policję. Na miejsce przybyli patrolwcy i bardzo szybko zatrzymali dwóch mężczyzn. Tuz obok nich znaleźli narzędzia mogące służyć do dokonywania przestępstw, między innymi, klucze, nasadki, rękawice taśmę, szczypce do ciecia metalu. 33-letni obywatel Białorusi i 20-letni Rosjanin trafili do policyjnej celi.

Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu. Istotną bowiem pozostawała kwestia katalizatora, który został wycięty, ale nie znaleziony. Operacyjni tak długo działali, tyle szukali, aż znaleźli ukryte w zaroślach ii to nawet dwa katalizatory, każdy warty 15 tysięcy złotych. Po dokonaniu ustaleń okazało się, że sprawcy wycięli też katalizator z auta stojącego po sąsiedzku z tym, który należał do zgłaszającego.

Śledczy z wydziału mienia przyjęli zawiadomienia i przesłuchali świadków, zabezpieczone ślady i dowody stały się podstawą do sformułowania dwóch zarzutów dla obu zatrzymanych. Obaj odpowiedzą za 2 kradzieże dokonane wspólnie i w porozumieniu.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.