Był tak pijany, że nie był w stanie dmuchnąć w alkomat

Mimo licznych apeli oraz szeregu działań uświadamiających konsekwencje jazdy po alkoholu, na drogach powiatu otwockiego wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Tym razem policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali 22-latka, który kierował toyotą. Mężczyzna był tak pijany, że nie był w stanie dmuchać w alkomat.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego otwockiej komendy patrolowali ulice gminy Celestynów, gdy ich uwagę zwrócił mężczyzna prowadzący osobową toyotę. Styl jazdy kierowcy wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej.

Z uwagi na silną woń alkoholu i bełkotliwą mowę kierowcy, poddano go badaniu na stan trzeźwości. Jednak podczas badania alkomatem 22-latek kilkukrotnie nie był w stanie prawidłowo wykonać pomiaru. W związku z tym została od niego pobrana krew do badania na zawartość alkoholu w organiźmie.

Zatrzymany mężczyzna stracił już prawo jazdy. Niebawem za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.