Kierował po pijanemu, łamiąc sądowy zakaz i uszkodził trzy pojazdy

Policjanci ze stołecznej drogówki zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Wpadł, bo uszkodził trzy zaparkowane pojazdy, mając blisko promil alkoholu w organizmie. Jazda w stanie nietrzeźwości, to jednak nie wszystko, bowiem okazało się, że mieszkaniec stolicy nie może kierować pojazdami, gdyż na swoim koncie ma dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do zatrzymania mężczyzny doszło kilka dni temu po 15:30 na ulicach Gotarda/Bokserskiej po informacji od świadków, że kierujący BMW uszkodził trzy zaparkowane pojazdy. Okazało się, że kierowca BMW jadąc ul. Gotarda w kierunku ul. Bokserskiej, nie tylko uszkodził swój samochód, ale również zarysował powierzchnię lakierniczą forda, mazdy i opla, pojazdów zaparkowanych na osiedlowej uliczce.

Podczas badania alkomatem na miejscu zdarzenia, okazało się, że kierujący BMW 43-latek ma w organizmie blisko promil alkoholu. Jazda na „podwójnym gazie” to jednak nie jedyne przestępstwo, jakiego się dopuścił, gdyż po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że sąd w 2020 roku, wydał już wobec mężczyzny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Jak widać skazany, zlekceważył sądowe postanowienia oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz naruszenia zakazu sądowego, za co może zostać skazany przez sąd nawet na 5 lat więzienia oraz wysoką grzywnę. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem mokotowskiej prokuratury.

Warto jest też podkreślić i podziękować zgłaszającym świadkom za bardzo świadomą i odpowiedzialną postawę w związku z tym, że powiadomili policję o nietrzeźwy kierującym. Z pewnością zapobiegło ono ewentualnym negatywnym skutkom i zagrożeniu, do którego mogło dojść na drodze.

asp. Iwona Kijowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.