28-latka podejrzana o podpalenie budynku w Celestynowie

Wspólna praca śledczych z Karczewa i otwockich patrolowców doprowadziła do ustalenia i zatrzymania kobiety odpowiedzialnej za pożar budynku mieszkalnego w Celestynowie. 28- latka przyznała się do zarzucanych czynów, grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek na terenie Celestynowa doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejscu pracowały służby, a jedna osoba trafiła do szpitala. Następnego dnia na miejscu pogorzeliska pracował technik kryminalistyki wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa. Sprawa wraz z wszystkimi zebranymi dowodami trafiła na biurko karczewskich dochodzeniowców. Śledczy rozpoczęli od ustalenia osób, które przebywały w tym czasie w budynku. Następnie krok po kroku prześledzili co działo się bezpośrednio przed pożarem. Na podstawie zebranych informacji policjanci wytypowali jako sprawcę pożaru 28-letnią kobietę. Doświadczenie śledczych w prowadzeniu przesłuchań przyniosło odpowiedni skutek. Kobieta przyznała się do zaprószenia ognia i złożyła obszerne wyjaśnienia, które były tożsame z zebranymi w sprawie materiałem dowodowym.

28-latka usłyszała zarzuty nieumyślnego spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Rejonową w Otwocku.

sierż. szt. Patryk Domarecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.