Chciała sprzedać zabawki, padła ofiarą oszusta

34-letnia mieszkanka gm. Siedlce wystawiła na jednym z portali ogłoszeniowych zabawki. Długo nie czekała na chętnych. Już po paru minutach znalazła się kupująca. Niestety nie miała szczerych intencji. Pod pozorem zakupu przedmiotów wyłudziła dostęp do bankowości elektronicznej, gdzie przelała z konta sprzedającej 35000 zł. Jednak szybkie zgłoszenie na Policję i reakcja policjantów, pozwoliła na zamrożenie przelanych pieniędzy na koncie odbiorcy.

Oszustwo można by powiedzieć „klasyczne”, ale kluczową rolę odegrał czas zgłoszenia. Dzięki temu, że pokrzywdzona nie zwlekała, tylko od razu, gdy zorientowała się ze padła ofiarą oszustwa, zgłosiła ten fakt na Policję, policjanci mogli szybko podjąć czynności, które pozwoliły na zamrożenie przelanych pieniędzy w banku odbiorcy. Uniemożliwiło to oszustom wypłatę pieniędzy.

Kobieta chcąc sprzedać zabawki po dziecku, wystawiła je na jednym z portali ogłoszeniowych. Już po chwili znalazła się kupująca, która odezwała się do niej za pośrednictwem komunikatora. Zaproponowała, że zamówi kuriera do domu sprzedającej opłacając zabawki i przesyłkę.

Sprzedająca przystała na taką propozycję, podała dane potrzebne do zamówienia kuriera w postaci danych osobowych, adresu mailowego oraz numeru telefonu. Po paru minutach otrzymała na skrzynkę mailową wiadomość od firmy kurierskiej, w której była informacja „przejdź do potwierdzenia”, co kobieta zrobiła. Po potwierdzeniu ukazała się strona, jej banku, na którą zalogowała się i po paru sekundach zaczęła dostawać sms-y z banku o przelewach na duże kwoty. Jeden udało jej się od razu anulować, a reszta została przelana. Łącznie na kwotę 35 000zł. Kobieta szybko zadzwoniła do swojego banku celem zablokowania swojego konta, następnie nie czekając zgłosiła ten fakt na Policję. To pozwoliło policjantom na szybką interwencję i kontakt z bankiem odbiorcy, czego skutkiem było zamrożenie środków i uniemożliwienie wypłaty przelanych pieniędzy oszustom.

Nie czekaj gdy podobna sytuacja spotka ciebie, zgłoś ją jak najszybciej na Policję, da to policjantom większe szanse na porozumienie się z bankiem i zamrożenie środków na koncie odbiorcy jeżeli jest nim bank działający na terenie naszego kraju.

Autor: podkom. Ewelina Radomyska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.